Vražda účtovníka (detektívna hádanka)

Tentokrát sme si pre vás pripravili detektívnu hádanku v ktorej si môžete preskúšať vašu dedukciu a logické uvažovanie. Dokážete prísť na to, kto zavraždil účtovníka? 

Kto stojí za vraždou účtovníka? Podarí sa vám rozlúštiť túto detektívnu hádanku?
zdroj: pixabay.com

Opis udalosti:

V meste súperili medzi sebou štyri gangy. Tentokrát si to odniesol jeden z účtovníkov. Konkurenčný gang vypátral a zavraždil hlavného účtovníka nepriateľského gangu. Keď dorazila na miesto činu polícia, v jeho kancelárii našli len hŕbu dokumentov, prázdny kufrík a vykradnutý sejf. Na stene bol nápis: “Už si dopočítal!”. Na displeji kalkulačky zase stálo 0.2175. Polícia podozrieva troch mafiánskych šéfov  – známych pod prezývkami Pekár, Slizo a Drvič. Po prehliadke miesta činu však vyšetrovatelia okamžite vedeli, kto z konkurenčných bossov stojí za touto vraždou.  Ako na to polícia prišla?

[read more=”Odpoveď” less=”Skryť odpoveď”] [sociallocker id=542]

Rozhodujúci usvedčujúci dôkaz bolo číslo na účtovníkovej kalkulačke. Číslo 0,2175 nám doslova hovorí, kto vraždil. Ak číslo, napísané na kalkulačke, otočíte hore nohami, šikovný pozorovateľ rozpozná slovo Slizo. Práve takto vyšetrovateľ prišiel na vraha, ktorého meno účtovník šikovne pár sekúnd pred smrťou prezradil polícii.

[/sociallocker] [/read]


Warning: A non-numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_2/3/5/353d4bed-436e-4016-86f9-de764e05d51c/palivamto.sk/web/wp-content/themes/IonMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 353