Logické hry

Radi rozmýšľate a chcete sa pri tom zabaviť? Na to sú priam stvorené logické hry. Zábavnou formou si s nimi precvičujete mozog, učíte sa kreatívne rozmýšľať, riešite náročné úlohy, analyzujete, premýšľate. Zároveň sa pri nich príjemne odreagujete. Veď logické hry sú stále iba hry.
Ak máte iba chvíľku a radi by ste ju strávili hraním logických hier, alebo sa chcete riadne namáhať a nedať mozgu oddýchnuť, určite si z našich hier niektorú vyberiete. Môžete si vychutnať klasické hry s čislami, akými sú sudoku, alebo 2048. Ak máte radi kartové hry, lepšiu ako Solitaire nenájdete. Chcete si zlepšiť postreh? Zahrajte si pexeso, Nájdi objekt, alebo skvelú logickú hru Mahjnog. Ak chcete skúsiť niečo netradičné, vyskúšajte Color jump, Fľaše, alebo retro overené klasiku – Míny. Pre najnáročnejších tu máme šachy. Využite spojenie učenia sa a oddychu pri jednej príjemnej činnosti. Vyberte si vašu obľúbenú logickú hru a smelo do toho.

Sudoku

Hra sudoku sa skladá z Hracieho plánu, ktorý obsahuje 9×9 políčok, pričom je rozdelený ešte na menšie štvorce s rozmermi 3×3. Na začiatku hry sú niektoré políčka už vyplnené číslami od 1 do 9. Vašou úlohou je doplniť do prázdnych políčok čísla od 1 po 9 tak, aby v každom rade, stĺpci a zvýraznenom štvorci sa každé číslo nachádzalo iba raz. Jednoduché zadanie, avšak spoľahnite sa, že vyriešenie tejto logickej úlohy vám dá poriadne zabrať. Hra ponúka možnosť zvoliť si úroveň náročnosti podľa vlastného výberu. Vyskúšate ju? 🙂

Máte radi logické hry? Zahrajte si sudoku online a precvičte si sústredenosť a logické myslenie.2048

Logické hry s číslami sú medzi hráčmi veľmi populárne. K nim patrí aj hra s číslami 2048. V hre sa pri každom pohybe po hracom poli pridáva nové číslo. Vašou úlohou je spájať rovnaké čísla dokopy a jednoducho kombinovať a kombinovať pokiaľ vám nedôjdu možnosti. Najlepšie ju pochopíte ak si ju zahráte. Naozaj to je veľmi jednoduché.

Poznáte túto fenomenálnu logickú hru s číslami? Zahrajte sa online a potrápte svoje mozgové závity

Solitaire

Táto kartová hra je určená pre jedného hráča, odkiaľ má aj pomenovanie Solitér – samotár. Má upokojujúci charakter, avšak vyžaduje dobrú pozornosť. Dokážete pri nej príjemne tráviť čas a zároveň si zľahka trénovať pozornosť a pamäť. Na hrací stôl vykladáte karty obrázkom nahor a podľa určitých pravidiel s roztrieďujú, preskupujú, prekladajú. Existuje veľké množstvo variant, my vám prinášame klasickú verziu hry Solitaire.

Logické hry sú skvelé na odreagovanie sa, pričom si aj trochu namáhate mozog. Hru solitaire netreba asi nikomu predstavovať. Ak ju nemáte v počítači, môžete si ju zahrať u nás online.

Mahjong

Orientálna logická hra z ďalekej Číny si získala veľkú obľubu aj u nás. Pôvodnú hru hrajú 4 hráči, ale v online priestore je najobľúbenejšia verzia pre jedného.

V tejto postrehovej hre je vašou úlohou nájsť dvojice rovnakých kameňov a odstrániť ich z hracej plochy. Jediný háčik je v tom, že odoberať môžete jedine krajné kamene. Kamene sú si dosť vizuálne podobné, preto to nebude také jednoduché a vaša koncentrácia a pozornosť dostane poriadne zabrať.

Nájdi objekt

Táto hra nie je ani tak zameraná na logiku, ako na postreh. Pozor, ak ju budete hrať, robte si pauzu, aby vás neboleli od toľkého sústredenia oči 🙂 Vašou úlohou je nájsť ukryté objekty čo najrýchlejšie. Prostredie v ktorom sú ukryté je zasadené do obchodu so starožitnosťami, takže to naozaj nebude jednoduché. Ako postupujete hrou, vchádzate do nových miestností a za úlohu máte nájsť vždy nové a nové predmety, takže o zábavu na dlhú chvíľu máte zaručene postarané.

Logické hry nášho detstva – Pexeso

Absolútna klasika, ktorú sme sa hrávali najmä ako malé deti. Ak máte chuť vrátiť sa do detských čias a precvičiť si hravou formou vašu pozornosť a pamäť, pustite sa smelo do hľadania dvojíc. Naše pexeso má zvieraciu tematiku s postupne sa zvyšujúcou náročnosťou. Na rozcvičku začínate so 4 kartami a následne s násobkami 8, 16 a tak ďalej.Tetris

Vašou úlohou je ukladať padajúce bloky kociek tak, aby ste čo najviac šetrili priestor. Ak sa dostanete až po vrch, prehrávate. Zakaždým, keď je však riadok zaplnený kockami, zmizne. Snažte sa čo najdlhšie vypĺňať riadky tak, aby kocky mizli.

Hexagon

Pokiaľ máte radi Tetris, určite si obľúbite aj túto priestorovú logickú hru so šesť uholníkmi. Vašou úlohou je vyplniť vzorový tvar s náhodne tvarovanými objektmi zo šesť uholníkov. Ak zvládnete vyplniť celé pole, postupujete na vyššiu úroveň. Náročnosť sa bude postupne zvyšovať, čiže o zábavu máte postarané

Color Jump

Zistite akú máte pozornosť, reakcie a rytmický talent. To všetko si precvičíte pri hre Color Jump.

V hre ovládate pohyb loptičky smerom nahor. Cieľom hry je prekonať načo najviac prekážok a nahrať čo najvyššie skóre. Nahor postupujete cez farebné prekážky, pričom aj loptička mení neustále farbu. Dávajte pozor na farbu lopty a ťuknite v správnom čase, aby ste ju zladili s farbou prekážok. Color Jump je jednoducho vyzerajúca, avšak veľmi návyková hra. Určite odporúčame!

Prelievanie fliaš

Jedná sa o krásnu, farebnú logickú hru s prelievaním tekutín. Otestujte si svoje schopnosti pri riešení úlohy, ako oddeliť rôzne tekutiny od seba. Ktorá tekutina by mala ísť do ktorej fľaše? Poďte si zahrať teraz a zistite to!

Retro klasika na záver – Míny

Na záver tu je klasická logická hra, ktorá určite potrápi váš mozog. Pozorne odkrývajte štvorčeky a postupne rozširujte svoje územie. Musíte si pri tom dávať pozor na míny, ktoré sú roztrúsené po hracom poli.

Ľavým tlačidlom myši odkrývate štvorčeky, pravým tlačidlom myši umiestňujete vlajočku. Číslo v políčku hovorí, koľko mín sa nachádza v ôsmich okolitých poliach okolo neho. Zasadenie vlajky vám umožní preskočiť potenciálnu mínu. Ak narazíte na mínu, hra končí. Pokúste sa odkryť celé hracie pole bez kliknutia na mínu v čo najkratšom čase.

Šachy – kráľovská logická hra

Túžite po naozajstnej intelektuálnej výzve, v ktorej sa môžete zdokonaľovať po celý život? V tom prípade hľadáte šachy. Svojou náročnosťou na logické myslenie, predstavivosti, kombinatorike či sústredení patria určite k najťažším logickým hrám na svete. Skutočná krása šachov je, ak ich hráte proti reálnym súperom. Máte chuť zahrať si partičku? Vybrali sme pre vás najlepšie šachové portály, ktoré ponúkajú aj tréningy a ďalšie možnosti zdokonaľovania sa.