Mahjong

Orientálna logická hra z ďalekej Číny si získala veľkú obľubu aj u nás. Pôvodnú hru hrajú 4 hráči, ale v online priestore je Mahjong najobľúbenejší vo verzii pre jedného hráča.

V tejto postrehovej hre je vašou úlohou nájsť dvojice rovnakých kameňov a odstrániť ich z hracej plochy. Jediný háčik je v tom, že odoberať môžete jedine krajné kamene. Kamene sú si dosť vizuálne podobné, preto to nebude také jednoduché a vaša koncentrácia a pozornosť dostane poriadne zabrať.

UPOZORNENIE: Ak vlastníte Iphone, nepôjde vám otvoriť hru v režime celé okno, keďže Iphone v súčasnosti nepodporuje formát HTML5

Pravidlá hry Mahjong

v hre mahjong hladate rovnake kamene

V každom kole je na hracej ploche z kameňov vytvorený určitý obraz. Vašou úlohou je nájsť rovnaké kamene a odobrať ich preč, až pokiaľ neodstránite všetky kamene z hracej plochy, čím vyhrávate a postupuje do ďalšieho kola.

Kameň je možné z hracej plochy odobrať iba pokiaľ je voľný. To znamená, že žiadna jeho časť nesmie byť prekrytá iným kameňom a zároveň má naľavo alebo napravo od daného kameňa voľno. Dvojicu možno odobrať aj vtedy, keď sa druhý kameň uvoľní odobraním prvého.

V pôvodnej hre totiž tvorili dvojice kamene vyobrazujúce kvety a ročné obdobia, aj keď obrázky na kameňoch neboli úplne totožné. Ako dvojicu sa odoberali ľubovoľné dva kvety, alebo ľubovoľné dve ročné obdobia. V tejto verzii tvoria dvojice iba totožné obrázky kvetov a období.

Logické hry

Pokiaľ si radi trénujete pamäť, logické uvažovanie a chcete sa pri tom zabaviť, navštívte naše logické hry.

ODPORÚČANÉ