Sudoku

Poznáte túto “Japonskú“ logickú hru s číslami? Názov a následnú popularitu získala vďaka veľkej obľube v Japonsku, avšak pôvod hry spadá do Európy. Už koncom 19. storočia sa objavovali podobné hry s číslami v denníkoch. Veľmi obľúbená bolo najmä vo Francúzsku. Už v roku 1895 publikovali francúzske noviny predchodcu sudoku, ktoré sa už podobá na súčasné moderné Sudoku. Do Japonska sa Sudoku dostalo až v roku 1984. Japonci si ho veľmi obľúbili a aj vďaka popularite v Japonsku, sa neskôr rozšírilo do celého sveta.

UPOZORNENIE: Ak vlastníte Iphone, nepôjde vám otvoriť hru v režime celé okno, keďže Iphone v súčasnosti nepodporuje formát HTML5

Pravidlá hry Sudoku

Zahrajte si sudoku online.

Hrací plán obsahuje 9×9 políčok, pričom je rozdelený ešte na menšie štvorce s rozmermi 3×3. Na začiatku hry sú niektoré políčka už vyplnené číslami od 1 do 9. Čísla sa môžu vyskytnúť iba raz v každom rade, stĺpci a v každom menšom štvorci (3×3).
Cieľom hry je doplniť chýbajúce čísla od 1 do 9 tak, aby ste dodržali pravidlo, že v rade, stĺpci a políčku sa vždy nachádzajú všetky čísla od 1 po 9.

Logické hry

Pokiaľ si radi trénujete pamäť, logické uvažovanie a chcete sa pri tom zabaviť, navštívte naše logické hry.

ODPORÚČANÉ